20.05.2024  

Siirt Vakfı’nın kurduğu iftar çadırı ihtiyaç sahiplerini sıcak yemek ile buluşturuyor.

Ramazan ayının başlangıcından bu yana SİİRT VAKFI DİYARBAKIR ŞUBESİ’nin Bağlar Şeyh Şamil mahallesinde kurduğu iftar çadırı gerçek ihtiyaç sahiplerini sıcak yemek ile buluşturarak önemli bir ihtiyaca cevap veriyor.

Katılımın yoğun oluşu ve ezan okunduktan sonra dahi oruç açmak üzere kuyrukta bekleyen insanların varlığı, günlük 3.300 adet olan iftar sayısının artırılmasını zorunlu kılıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan başkan Adnan ÖKTÜREN; iftar çadırlarının kadim coğrafyamız insanının kültür ve geleneğinin en iyi örneklerinden biri olduğunu belirterek, tüm gayretlerinin iftar çadırına gelen kimseyi boş çevirmemek ve elden geldiğince ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu, bu nedenle de mevcut yemek sayısında arttırıma gittiklerini söyledi.

Başkan ÖKTÜREN ayrıca, iftar çadırına zaman zaman hayırseverlerin yapmış olduğu katkılar için de, “zerre kadar hayır yapan mutlaka bunun karşılığını görecektir. Hak Teala bir kuluna hayır ve hasenatta bulunmayı nasip ederse o kul talihli bir kuldur.” İfadesinde bulunarak hayırseverlere çağrıda bulundu.