20.05.2024  

Geleneksel İftar Çadırımızın Son Günü

SİİRT VAKFI Diyarbakır Şube Başkanımız Sn. Adnan ÖKTÜREN’in himayesinde, Diyarbakır’ın yoksul bir semtinde açtığımız ve artık geleneksel hale gelen Ramazan İftar Çadırımızın bugün son günüydü…

Şükürler olsun ki, ay boyunca gerek evlerine yemek götüren, gerekse çadırımızda iftar açmak için gelen hiç kimse boş dönmedi.

İlk on güne kadar 2.500 adet olan günlük yemek sayısı, sonraki günlerde 3.500 adede çıkarılarak ay boyunca toplamda 88.000 adet yemek sayısına ulaştık.

Son günün iftar sonrasında; her yıl bizimle birlikte yemek dağıtımına yardım eden, masa düzenini sağlayan ve sonrasında ortalığı toplamada canla başla çalışan mahalle sakini gençlerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. Başkan ÖKTÜREN elbette gençlerin bu özverili hizmetlerini her yıl olduğu gibi karşılıksız bırakmadı ve seneye Allah kısmet ederse tekrar beraber olma sözünü aldı.

Diğer yandan her akşam iftar hazırlıkları için çadırda mesai harcayan vakıf üyelerine de teşekkür eden başkan Adnan ÖKTÜREN; “ burada yapmış olduğumuz hizmet tamamen Allah rızası içindir, başkaca hiçbir amacımız yoktur “ şeklinde duygularını ifade etti ve yemek kalitesi nedeniyle hizmet alınan Efem Yemek Fabrikası sahibi ve çalışanları ile maddi manevi destek sağlayan kurum ve hayırseverlere de samimi şükran ve teşekkürlerini iletti.